Захищені ноутбуки – це особливий клас пристроїв, розроблених для роботи в екстремальних умовах: під впливом пилу, вологи, ударів, вібрації та екстремальних температур. Вони знаходять своє застосування у промисловості, будівництві, військовій справі, експедиціях та інших сферах, де звичайні ноутбуки швидко вийдуть з ладу.
Чому надійність бренду критично важлива для БУ захищеного ноутбука?
Надійність для ноутбука із захистом – це не просто характеристика, а його основна функція. Бренди, що спеціалізуються на виробництві таких пристроїв, інвестують значні кошти в розроблення міцних корпусів, захищених портів, стійких до зовнішніх впливів компонентів та ефективних систем охолодження, здатних працювати в широкому діапазоні температур.
Топ 3 найнадійніших брендів захищених ноутбуків на вторинному ринку виглядає так.
- Panasonic Toughbook. Це, безперечно, лідер на ринку моделей із захистом. Ці пристрої відомі своєю винятковою міцністю, надійністю та довговічністю. Вони проходять суворі випробування на відповідність військовим стандартам MIL-STD-810G (а іноді й вищим), що гарантує їхню стійкість до ударів, вібрації, падінь, пилу, вологи та екстремальних температур.
- Dell Latitude Rugged. Серія Dell Latitude Rugged пропонує широкий спектр захищених та напівзахищених ноутбуків, які поєднують у собі надійність та продуктивність. Ці пристрої також відповідають військовим стандартам MIL-STD-810G та мають міцні корпуси, захищені клавіатури та екрани.
- Ще один авторитетний виробник захищених ноутбуків, який заслужив визнання завдяки своїй якості та надійності. Їхні пристрої також відповідають військовим стандартам та мають високий ступінь захисту від зовнішніх впливів. Getac пропонує широкий модельний ряд, охоплюючи повністю захищені ноутбуки, планшети та конвертовані пристрої.
Lenovo. Окремі моделі Lenovo ThinkPad також мають посилений захист, але їхня стійкість може бути нижчою, порівнюючи з повністю захищеними пристроями від Panasonic, Dell Rugged або Getac.
Моделі ноутбуків від цих виробників чудово проявили себе й на вторинному ринку. Тому комп’ютерна техніка БУ від ItOutlet – це чудова можливість купити захищені ноутбуки БУ у чудовому стані.
На що звернути особливу увагу при купівлі БУ захищеного ноутбука
Купуючи БУ пристрій із захистом, перш за все зверніть увагу на наявність сертифікації MIL-STD-810G або вищого стандарту, що підтверджує його стійкість до зовнішніх впливів. Обов’язково перевірте ступінь захисту IP від пилу та вологи, адже чим вищі цифри, тим кращий захист.
Ретельно огляньте корпус на наявність тріщин, сколів, деформацій, особливо в області кутів та заглушок портів, які повинні щільно закриватися. Переконайтеся в працездатності всіх портів та роз’ємів, приєднуючи до них різні пристрої. Уважно огляньте екран на наявність подряпин, тріщин та інших дефектів, а також перевірте чутливість сенсорного екрана, якщо він є.
Протестуйте роботу клавіатури та тачпада, переконавшись у коректному спрацюванні всіх клавіш та їх чутливості.. Якщо є можливість, спробуйте протестувати ноутбук в умовах, наближених до його майбутньої експлуатації, та дізнайтеся історію його використання, щоб оцінити потенційний знос.
Зверніть увагу на стан акумулятора, особливо якщо ви плануєте використовувати пристрій автономно (а захищені ноутбуки – це майже завжди автономна робота). Запитайте про ступінь його зносу та приблизний час роботи від одного заряду. В захищених ноутбуках акумулятор може бути специфічним і його заміна може бути дорожчою.